Cibinlik Demiri İmalat,Toptan ve Perakende Satışı  BABY ONE ARMONİ BEBEK ODASI EN UYGUN FİYATLAR  BABY ONE PRENSES BEBEK ODASI ŞOK FİYAT!  TOPTAN CİBİNLİK DEMİRİ  BEŞİK İMALATI YAPANLAR İÇİN BEŞİK SALLAMA APARATI  AYMİNİ UĞURCUK BEBEK ODASI şok! şok! şok! FİYAT  AYMİNİ LITTLE BEAR BEBEK ODASI MİNİ TAKIM  SWEET BEAR BÜYÜYEN BEŞİK  AYMİNİ SWEET BEAR BEBEK ODASI İNDİRİMLİ  EN UCUZ MOBİLYA BEŞİK  BEBEK ÖRGÜ MODELLERİ  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  BEŞİKLERDE ŞOK FİYAT TOPTAN VE PERAKENDE FİYAT ALINIZ  BEBEK ODASI TAKIMLARINDA EN UYGUN FİYATLAR  EN KALİTELİ BEŞİK SALLAMA RULMAN MODELLERİ İÇİN GÜVEN BEBEYİ ARAYINIZ 0212 628 94 26  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  MORNING BEBEK ODASI TAKIMI 2103 SÜPER MODELLER SÜPER FİYATLAR  GENÇ ODASI TAKIMI ŞOK ŞOK İNDİRİM FIRSATI KAÇIRMAYIN. 
 
Anlatımlı Bebek Örgü
Anlatımlı Bebek Örgü
  Resmi Büyüt
 
Ürün Adı : Anlatımlı Bebek Örgü
Marka : Güven Bebe
Fiyat : TL
Anlatımlı Bebek Örgü Anlatımlı Bebek Örgü Anlatımlı Bebek Örgü Anlatımlı Bebek Örgü Anlatımlı Bebek Örgü
 
Ürün Bilgisi   Benzer Ürünler
Anlatımlı Hırka ve Süeter yapılışı
Hırka Yapılışı:
ARKA
3 numaralı şişe 96 ilmek atıp3 cm.kadar 1*1 lastik örülecek. Düz örgüye geçerek aşağıdaki şekilde örülecek:
1 kenar ilmeği1 düz2 ters8 düz2 ters68 düz2 ters8 düz2 ters1 düz1 kenar ilmek.
Bu şekilde 8 sıra ördükten sonra 9.sıra aşağıdaki şekilde örülecek:
1 kenar ilmeği 1 düz 2 ters 4 ilmek yardımcı şişe geçirilerek örgünün arkasına alınacak.
4 ilmekdüz yardımcı şişteki ilmekler düz 2 ters 68 düz 2 ters 4 ilmek yardımcı şişe geçirilerek örgünün önüne alınacak. 4 düz yardımcı şişteki ilmekler düz 2 ters 1 düz 1 kenar ilmeği. Bu işlem her 15. sırada bir yapılacak ve kol altına kadar örgü 20 cm.olacak.
Kol altına gelince ben her iki taraftan iç taraftan 10 tane eksiltme yaptım. Sizde duruma göre yapabilirsiniz.
1.sıra: 1 kenar ilmeği1 düz2 ters8 düz(saç örgüsü)1 ters2 ilmek birlikte ters66düz2 ilmek birlikte ters8 düz(saç örgüsü)2 ters1 düz1 kenar ilmeği. Bu şekilde her iki taraftan 1 defa eksiltilecek. Devamı olduğu gibi omuzlara kadar 16 cm.örülecek.
OMUZLAR
Her iki taraftan her 2.sırada 2 defa 8 1 defa 7 ilmek kapatılacak. Aynı zamandaarka yaka için ortadan 11 ve her iki kenarlardan 1o ilmek kapatılacak.
ÖN
Kol kesimi bittikten sonra 1 sıra düz 1 sıra ters örülecek ve düğme ilikleri için kesme işlemine başlanacak. Sıra başından saç örgüsünden (2 ters ilmek dahil) 4 ilmek düz örülecek ve örgü 5. ilmekten 2 parçaya ayrılarak her iki taraf ayrı ayrı örülecek. Sağ taraftaki parçayı örerken baştan 2 ilmek birlikte örülürken sol taraftaki parçanın sonundan 1 ilmek artırılacak. Aynı zamanda bu artırma ve eksiltme işlemi yapılırken yaka kesilecek.
OMUZ KESİMİ
Sıranın başından 8 ilmeği kapatın. 25 ilmek örüp ve 11 ilmek kapatın ve sıranın sonuna kadar hiçbir işlem yapmadan örün. Örgüyü çevirip (ters sıra) sıranın başından 8 ilmek kapatın. 25 ilmek örüp örgüyü çevirin(düz sıra). 10 ilmek kapatın ve sıranın sonuna kadar hiçbir işlem yapmadan örün. Örgüyü çevirin(ters sıra) 8 ilmek kapatın7 ilmek örün ve örgüyü çevirin(düz sıra). Hiçbir işlem yapmadan bu sırayı örün ve tekrar örgüyü çevirin ve 7 ilmeği kapatın.Diğer tarafta da aynı işlem yapılacaktır.
 

Kapat