Cibinlik Demiri İmalat,Toptan ve Perakende Satışı  BABY ONE ARMONİ BEBEK ODASI EN UYGUN FİYATLAR  BABY ONE PRENSES BEBEK ODASI ŞOK FİYAT!  TOPTAN CİBİNLİK DEMİRİ  BEŞİK İMALATI YAPANLAR İÇİN BEŞİK SALLAMA APARATI  AYMİNİ UĞURCUK BEBEK ODASI şok! şok! şok! FİYAT  AYMİNİ LITTLE BEAR BEBEK ODASI MİNİ TAKIM  SWEET BEAR BÜYÜYEN BEŞİK  AYMİNİ SWEET BEAR BEBEK ODASI İNDİRİMLİ  EN UCUZ MOBİLYA BEŞİK  BEBEK ÖRGÜ MODELLERİ  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  BEŞİKLERDE ŞOK FİYAT TOPTAN VE PERAKENDE FİYAT ALINIZ  BEBEK ODASI TAKIMLARINDA EN UYGUN FİYATLAR  EN KALİTELİ BEŞİK SALLAMA RULMAN MODELLERİ İÇİN GÜVEN BEBEYİ ARAYINIZ 0212 628 94 26  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  MORNING BEBEK ODASI TAKIMI 2103 SÜPER MODELLER SÜPER FİYATLAR  GENÇ ODASI TAKIMI ŞOK ŞOK İNDİRİM FIRSATI KAÇIRMAYIN. 
 
BH-5220 Otokoltuğu (9-25 Kg)
BH-5220 Otokoltuğu (9-25 Kg)
  Resmi Büyüt
 
Ürün Adı : BH-5220 Otokoltuğu (9-25 Kg)
Marka :
Fiyat : TL
BH-5220 Otokoltuğu (9-25 Kg) BH-5220 Otokoltuğu (9-25 Kg) BH-5220 Otokoltuğu (9-25 Kg) BH-5220 Otokoltuğu (9-25 Kg) BH-5220 Otokoltuğu (9-25 Kg)
 
Ürün Bilgisi   Benzer Ürünler
 BH-5220 Otokoltuğu (9-25 Kg)   
Haziran 2010’dan itibaren, çocuk oto koltuğu kullanımı zorunlu hale geldi. Türkiye’de araç içinde bulunan çocukların yüzde 80’inin seyahat güvenliği sağlanmıyor. 
Avrupa Birliği yasalarına uyum çerçevesinde, bizde de 1 Haziran’dan itibaren Yeni Trafik Yönetmeliği geçerli oldu. Buna göre, emniyet kemeri bulundurulması zorunlu olan araçlarda, 
1.35 metreden kısa ve 36 kilogramın altındaki çocuklar için de, ağırlıklarına ve ECE R44/04 standartlarına uygun oto güvenlik koltukları kullanılması zorunlu hale gelmiştir.Oto koltuğunu devletin zorunlu bir uygulaması olduğu için değil ; Çocuğumuzun ve bizim güvenliğimiz için,kazalarda en az acıyla kurtulmamız için ve kendimize değer verdiğimiz için bulundurmamız gerekirken maalesef sırf cezalardan kurtulmak için takan sürücülerimiz;Aslında kendine ve sevdiklerine verdiği değeri önemsemediği ortaya çıkıyor
Yapılan araştırmalara göre, çocuk oto güvenlik koltuğu kullanılması mecburi olan ülkelerde meydana gelen trafik kazalarında çocuk ölümleri yüzde 3 civarındayken, zorunlu olmayan ülkelerde bu oran yüzde 46 civarında. Çünkü çocuğun fizyolojik yapısı erişkin bir kişiye göre daha az geliştiği için en hafif trafik kazasında bile erişkinlere göre daha çok etkileniyor. Araç içinde doğru olmayan bir konumda, özellikle kucakta veya ön koltukta oturtulan çocuklar, kazalara karşı son derecede korumasız durumda oluyor.
Kaza anında ya araba içinde etrafa çarparak ya da camdan fırlayarak zarar görüyorlar. ABD’de yapılan bir araştırmada çocuk oto güvenlik koltuğunun doğru kullanılmasının, çocuk ölümlerini yüzde 71 oranında azalttığı belirlenmiştir.
PAYLAŞTIĞIMIZIN ÜRÜNÜN GENEL ÖZELLİKLERİ
• Grup 1-2 (9-25 kg'a kadar çocuklar için)
• Darbe Emici Tamponlar Sayesinde Yandan Gelen Darbelere Karşı Maksimum Koruma
• 5 Nokta Emniyet Kemeri
• Ekstra Omuz ve Boyun Koruma
• Bebekler İçin Silikonlu Ekstra Destek Minderi
• 5 Pozisyonlu Ayarlanabilen Oturma Yeri
• Yıkanabilir Kılıf
• Otomobile Kolay Monte Edilebilme
• Avrupa Standartlarına Uygun Üretilmiştir.
OTO GÜVENLİK KOLTUĞU YADA BEBE-ÇOCUK KOLTUĞU CEZADAN KURTULMAK İÇİN DEĞİL SEVDİKLERİMİZE DEĞER VERDİĞİMİZ İÇİN KULLANILMALIDIR.!!!!!!
HANGİ YAŞTA HANGİ KOLTUK UYGUN OLUR ?
1)-0-12 aylık (0-9 kg) bebekler için yapılmış olan ana kucağı yada taşıma modeli tercih ediliyor. Arka koltuğa, bebeğin yüzü arka cama bakacak şekilde sabitleniyor. 
2)-4 yaşına kadar (10-18 kg) hareketli çocuk güvenlik koltukları kullanılmalı. Bunlar arka koltuğa öne bakacak şekilde monte edilebilir. Çocuk mümkün olduğu kadar uzun süre, 0-12 aylık dönemde olduğu gibi, oto koltuğunda yüzü arkaya bakacak şekilde seyahat etmeli.
3)- 4-12 arasında (15-36 kg arası) çocuk, boy ve kilo olarak hareketli koltukları kullanamayacaktır ve henüz emniyet kemeri de kullanmaya hazır olmadığından yükseltici çocuk güvenlikli oto koltukları kullanılmalı. 
4)- Emniyet kemeri, çocuk 12 yaşına geldikten sonra sonra takılmalıdır.
 

Kapat