Cibinlik Demiri İmalat,Toptan ve Perakende Satışı  BABY ONE ARMONİ BEBEK ODASI EN UYGUN FİYATLAR  BABY ONE PRENSES BEBEK ODASI ŞOK FİYAT!  TOPTAN CİBİNLİK DEMİRİ  BEŞİK İMALATI YAPANLAR İÇİN BEŞİK SALLAMA APARATI  AYMİNİ UĞURCUK BEBEK ODASI şok! şok! şok! FİYAT  AYMİNİ LITTLE BEAR BEBEK ODASI MİNİ TAKIM  SWEET BEAR BÜYÜYEN BEŞİK  AYMİNİ SWEET BEAR BEBEK ODASI İNDİRİMLİ  EN UCUZ MOBİLYA BEŞİK  BEBEK ÖRGÜ MODELLERİ  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  BEŞİKLERDE ŞOK FİYAT TOPTAN VE PERAKENDE FİYAT ALINIZ  BEBEK ODASI TAKIMLARINDA EN UYGUN FİYATLAR  EN KALİTELİ BEŞİK SALLAMA RULMAN MODELLERİ İÇİN GÜVEN BEBEYİ ARAYINIZ 0212 628 94 26  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  MORNING BEBEK ODASI TAKIMI 2103 SÜPER MODELLER SÜPER FİYATLAR  GENÇ ODASI TAKIMI ŞOK ŞOK İNDİRİM FIRSATI KAÇIRMAYIN. 
 
YAKADAN BAŞLAMALI YELEK
YAKADAN BAŞLAMALI YELEK
  Resmi Büyüt
 
Ürün Adı : YAKADAN BAŞLAMALI YELEK
Marka : Güven Bebe
Fiyat : TL
YAKADAN BAŞLAMALI YELEK YAKADAN BAŞLAMALI YELEK YAKADAN BAŞLAMALI YELEK YAKADAN BAŞLAMALI YELEK
 
Ürün Bilgisi   Benzer Ürünler
www.cibinlikdemiri.com
 
YAKADAN BAŞLAMALI BEBEK YELEK
92 İlmekle başlıyoruz,4 sıra haroşa örüyoruz 5. sırada ilik v edüğme için 8 ilmek haroşa örüyoruz.Ön iki kenarından 10 ilmek düz örüyoruz1 ilmek artırıyoruz(ipi şişe doluyoruz) 3 ilmek düz ör 1 ilmek artır,3 ilmek örüp 1 ilmek artırıyoruz.10 ilmek örüp 1 ilmek artırıyoruz 3 ilmek ör 1 ilmek artır(1 ön ve 1 kol tarifi) arkası için 30 ilmek arkaya düz örüp tekrar 1 artır 3 ilmek ör 1 ilmek artır.10 ilmek ör 1 ilmek artır 3 ilmek ör 1 ilmek artır( ikinci kol)tekrar ikinci ön için 10 ilmek düz örüp 8 ilmek haroşa örüyoruz.Ters yüzünden baştaki 8 ilmekler hariç hepsi ters örülür.Düz yüzüne geldiğimizde 8 ilmek haroşalar tekrar örülüyor.Haroşalardan sonra artırsığımız kol kenarlarının 1 önceki ilmeklerinde artırırız.Yani artırmaların ortasındaki 3 ilmek 5 ilmek olur.Daha sonra ki sırada 7 ilmek olur yani 6 ilmek artırdıktan sonra tekrar üç ilmeğin kenarlarınıda artırıyoruz böylece 7 defa ( veya istediğiniz büyüklüğe göre 8,9)1 kolun kenarları 12 ilmek artırmış oluyoruz 1 defada) bu işlemi tekrarladıktan sonra 8 ilmek haroşa kol artırmasının  ortasına kadar düz kol olacak yeri tekrar  haroşa örüyoruz arka düz diğer kol yine haroşa  ön düz ve 8 ilmek haroşa yapıp 3 sıraya tamamlayıp kolları kesiyoruz.
YAKADAN BAŞLAMALI ÖRGÜ YELEK KOL KESİMİ
Kol kesimi ; Büyük iğneye kendi örgü ipinden takıp  iki ilmeğe geçiriyoruz.Tekrara başladığımız bir defa daha dolayıpşişten bırakıyoruz. İki ilmeği böylece  hepsini tamamlayıp  kolları kesmiş oluyoruz.Yakadan başlamalı yelek renklendirmek için ;
İsterseniz  örgümüzü renklendirebiliriz.Elimizde önceden kalmış parça ipleri değerlendirmek için haroşalar yine yeleğimizin  asıl rengi içine 5 sıra gül kurusu,sarı,yeşil,pembe,krem,lila,sarı,yeşil,gül kurusu ve krem iple 4 sıra haroşa ördükten sonra kolları kestiğimiz gibi kesiyoruz.Ben elimdeki iplerden faydalandım.Daha farklı renk uyumu ile yakadan başlamalı hırkamızı renklendirebilirsiniz.
ÖRGÜ YELEK İLİK AÇILIM;
8 İlmak haroşadan iki ilmek örüp iki ilmeği bir alıp iki ilmek artırıyoruz yani şişe ip doluyoruz.Tekrara iki ilmeği bir alıyoruz ve geriye kalan iki ilmeği tekrar haroşa örüyoruz.Böylece  yine başta 8 ilmek haroşa oluyor dönüşte yine artırmaları ördüğümüzde iliğimiz açılmış oluyor.İstediğiniz kadar ilik koyabilirsiniz sonuçta  düğme yeleğimizi 1 kat daha güzel gösteren aksesuardır.
Kullanılan malzemeler;
ŞİŞ ; 3 numara şiş 
İPLİK ; Bebe yünü krem ve farklı renk seçebilirsiniz
 

Kapat