Cibinlik Demiri İmalat,Toptan ve Perakende Satışı  BABY ONE ARMONİ BEBEK ODASI EN UYGUN FİYATLAR  BABY ONE PRENSES BEBEK ODASI ŞOK FİYAT!  TOPTAN CİBİNLİK DEMİRİ  BEŞİK İMALATI YAPANLAR İÇİN BEŞİK SALLAMA APARATI  AYMİNİ UĞURCUK BEBEK ODASI şok! şok! şok! FİYAT  AYMİNİ LITTLE BEAR BEBEK ODASI MİNİ TAKIM  SWEET BEAR BÜYÜYEN BEŞİK  AYMİNİ SWEET BEAR BEBEK ODASI İNDİRİMLİ  EN UCUZ MOBİLYA BEŞİK  BEBEK ÖRGÜ MODELLERİ  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  BEŞİKLERDE ŞOK FİYAT TOPTAN VE PERAKENDE FİYAT ALINIZ  BEBEK ODASI TAKIMLARINDA EN UYGUN FİYATLAR  EN KALİTELİ BEŞİK SALLAMA RULMAN MODELLERİ İÇİN GÜVEN BEBEYİ ARAYINIZ 0212 628 94 26  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  MORNING BEBEK ODASI TAKIMI 2103 SÜPER MODELLER SÜPER FİYATLAR  GENÇ ODASI TAKIMI ŞOK ŞOK İNDİRİM FIRSATI KAÇIRMAYIN. 
 
YAKADAN BAŞLAMALI BERELİ YELEK
YAKADAN BAŞLAMALI BERELİ YELEK
  Resmi Büyüt
 
Ürün Adı : YAKADAN BAŞLAMALI BERELİ YELEK
Marka : Güven Bebe
Fiyat : TL
YAKADAN BAŞLAMALI BERELİ YELEK YAKADAN BAŞLAMALI BERELİ YELEK YAKADAN BAŞLAMALI BERELİ YELEK YAKADAN BAŞLAMALI BERELİ YELEK YAKADAN BAŞLAMALI BERELİ YELEK
 
Ürün Bilgisi   Benzer Ürünler
BEBEK ÖRGÜ
YAKADAN BAŞLAMALI BEBEK YELEĞİ
71 İlmekle başlayıp 4 sıra haroşa örüp 8 ilmek haroşa her iki kenarına örüyoruz.(ilik ve düğme yerleri)sırayla 1 ilmek artır üç ilmek düz ör,bir ilmek artır  bir ilmek ör 1 ilek artırbu şekilde sondaki 8 ilmek haroşayı örüp tamamlıyoruz.Tersten  haroşalar hariç hepsini ters örüyoruz.
İkinci sıraya geldiğimizde 8 sıra haroşanın yanını devamlı 1 ilmek artırıyoruz ve bir önceki sıradan artırdığımız ilmeği düz örüyoruz ve bir önceki sıradaki 3 ilmeği önden toplayıp hepsini bir alıyoruz.Sonra 1 ilmek ör 1 ilmek artır bu şekilde devamlı ortadaki 1 ilmeğin kenarlarında 1'er ilmek artırıyoruz.Tersten tekrar ters örüp düz yüzüne geldiğimiz zaman artırmaları yukarıda belirttiğimiz şekilde yapıp bu defa topladığımız ilmekleri tekrar toplamayıp örüyoruz.İki sırada bir 3 ilmek toplamamız gerekiyor.Fakat rtırmalar her sırada aynı şekilde tekrarlanıyor.Taki ortadaki toplamalar 8 tane oluncaya kadar.8 Toplamadan sonra 5 sıra hem toplamayı hemde artırma işini yapıyoruz 5. sıradan sonra artırma işlmini kaydırıyoruz 8 ilmek haroşadan yanında 1 ilmek düşürüp sonra artırıyoruz ve kenarlarını sürekli artırdığımız , 1 ilmek artır 1 ilmek ör 1 ilmek artır yaptığımız yerleri artırdığımız yerin 1 öncesinden ve 1 sonrasından 1'er ilmek artırıp ortadaki 3 ilmeği örüyoruz.Haroşaların kenarlarından her sırada 1 ilmek düz artır 2. sırada  2 ilmek düz artır.3. sırada 3 ilmek düz artırarak örmeye devam ediyoruz..4...5 şeklinde bu şekilde yapraklarımızın kapanmasını sağlıyoruz. Yaprakları kapattıktan sonra iki yaprak bitiminden kol açmak için 8 sıra haroşa 2. yaprağın bitimine kadar düz,3 yaprak haroşa kol için 4 yaprak arka için düz ve tekrar 3 yaprak haroşa kol için, iki yaprak diğer ön için düz örüp kollarımızı kesiyoruz.
YAKADAN BAŞLAMALI BERELİ BEBEK YELEĞİ
KOL KESİMİ;
Kol kesimi ; Büyük iğneye kendi örgü ipinden takıp  iki ilmeğe geçiriyoruz.Tekrara başladığımız bir defa daha dolayıpşişten bırakıyoruz. İki ilmeği böylece  hepsini tamamlayıp  kolları kesmiş oluyoruz.Yakadan başlamalı yelek renklendirmek için ;
İsterseniz  örgümüzü renklendirebiliriz.Elimizde önceden kalmış parça ipleri değerlendirmek için haroşalar yine yeleğimizin  asıl rengi içine yeleğimizin kendi  ipiyle 4 sıra haroşa ördükten sonra kolları kestiğimiz gibi kesiyoruz.Ben elimdeki iplerden faydalandım.Daha farklı renk uyumu ile yakadan başlamalı hırkamızı renklendirebilirsiniz.
YAKADAN BAŞLAMALI BERELİ BEBEK YELEĞİ
İLİK YAPIMI;
8 İlmak haroşadan iki ilmek örüp iki ilmeği bir alıp iki ilmek artırıyoruz yani şişe ip doluyoruz.Tekrara iki ilmeği bir alıyoruz ve geriye kalan iki ilmeği tekrar haroşa örüyoruz.Böylece  yine başta 8 ilmek haroşa oluyor dönüşte yine artırmaları ördüğümüzde iliğimiz açılmış oluyor.İstediğiniz kadar ilik koyabilirsiniz sonuçta  düğme yeleğimizi 1 kat daha güzel gösteren aksesuardır.
Daha sonra 3 ilmek ör 1 ilmek artır 3 ilmek önden topla 1 ilmek artır bu şekilde 1.sırayı tamamlayıp arkadan ters örüyoruz.2. ve 3. sıraları tamamen düz örüp 4. sırada 1. sırada ördüğümüz yerleri 1 artır 3 topla 1 artır yapıyoruz.Topladığımız yerleri örüyoruz tekrar. 5. ve 6. sırada düz örüyoruz .Böylece  yelek boyunu istediğimiz kadar uzatıyoruz ve sonunda  4 sıra haroşa yapıp kesiyoruz(kol kesimi gibi)
YAKADAN BAŞLAMALI BERELİ BEBEK YELEĞİ
BERE YAPIMI;
96 İlmekle başlayıp 10 sıra haroşa örüyoruz,daha sonra 8 ilmek haroşa 1 ilmek düz 1 ilmek artır,1 ilmek düz 1 ilmek artır.1 ilmek düz örüp 8 ilmek tekrar haroşa böyle tamamlanıyor.İkinci sırada 8 ilmek haroşa bir önceki sırada ördüğümüz düz ilmeği ve artırmayı örüp tekrar 1 ilmek artırıyoruz.1 ilmek örüp 1 ilmek artırdıktan sonra 2 ilmek düz örüp 8 ilmek haroşayı yapıp bu şekilde tamamlıyoruz.Böyle 10 tane 1 yaprakta artırdıktan sonra artırmayı bırakıp yaprağı toplamaya yani 8 ilmek haroşa örüp 2 ilmek 1 alıyoruz yaprağın her iki kenarından kesiyoruz.Her sırada 8 ilmek haroşa yapraktan ikişer topluyoruz.Yaprak şekli çıktıktan sonra  haroşada 1. sırada 3 ilmek ör 2 ilmek topla ,3 ilmek ör 2 ilmek bir al böylece bereyi kes ve tepe kısmına tığ işi gül yaparak dikelim
KULLANILAN MALZEME
3,5 numara şiş,bere yünlü ip ebruli
 

Kapat