Cibinlik Demiri İmalat,Toptan ve Perakende Satışı  BABY ONE ARMONİ BEBEK ODASI EN UYGUN FİYATLAR  BABY ONE PRENSES BEBEK ODASI ŞOK FİYAT!  TOPTAN CİBİNLİK DEMİRİ  BEŞİK İMALATI YAPANLAR İÇİN BEŞİK SALLAMA APARATI  AYMİNİ UĞURCUK BEBEK ODASI şok! şok! şok! FİYAT  AYMİNİ LITTLE BEAR BEBEK ODASI MİNİ TAKIM  SWEET BEAR BÜYÜYEN BEŞİK  AYMİNİ SWEET BEAR BEBEK ODASI İNDİRİMLİ  EN UCUZ MOBİLYA BEŞİK  BEBEK ÖRGÜ MODELLERİ  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  BEŞİKLERDE ŞOK FİYAT TOPTAN VE PERAKENDE FİYAT ALINIZ  BEBEK ODASI TAKIMLARINDA EN UYGUN FİYATLAR  EN KALİTELİ BEŞİK SALLAMA RULMAN MODELLERİ İÇİN GÜVEN BEBEYİ ARAYINIZ 0212 628 94 26  CİBİNLİK DEMİRİ İMALAT TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ  MORNING BEBEK ODASI TAKIMI 2103 SÜPER MODELLER SÜPER FİYATLAR  GENÇ ODASI TAKIMI ŞOK ŞOK İNDİRİM FIRSATI KAÇIRMAYIN. 
 
TURUNCU EBRULİ BEBEK YELEĞİ
TURUNCU EBRULİ BEBEK YELEĞİ
  Resmi Büyüt
 
Ürün Adı : TURUNCU EBRULİ BEBEK YELEĞİ
Marka : Güven Bebe
Fiyat : TL
TURUNCU EBRULİ BEBEK YELEĞİ TURUNCU EBRULİ BEBEK YELEĞİ TURUNCU EBRULİ BEBEK YELEĞİ
 
Ürün Bilgisi   Benzer Ürünler

ANLATIMLI ÖRGÜ YELEKresimli örnekli bebek yelek

TURUNCU EBRULİ YELEK

96 ilmekle başlayıp 4 sıra haroşa örüyoruz.24 ilmek örüp 1 artır 1 ör 1 artır 10 ilmek ör 1 artır 1 ör 1 artır 40 ilmek ör 1 artır 1 ör 1 artır 10 ilmek ör 1 artır 1 ör 1 artır 24 ilmek diğer ön için ör.(96 ilmeği yelek ölçerken ayrımını 10 ar ilmek kollar için(20) ilmek önler arkadan ise 8 ilmek fazla olacak şekilde ayırabilirsiniz).Tersten ön haroşalar hariç hepsini ters örüyoruz,düzden artırdığımız yerlerin kenarlanıda artırıyoruz.Yani her seferinde ortada iki ilmek artacak.Bu şekilde 7. sırada her iki kenarlarında 7 şer ilmek artırdıktan sonra sonuncuda 2 sıra artırılan ilmekler hariç,hepsini haroşa örüyoruz.Tekrara artırmaların tam ortasından yeniden başlıyoruz bu şekilde 3 dilim yapıp kolları kesiyoruz.Dilimlerin tam ortasında dilimin yarısı öne yarısı kola gidecek şekilde kol kesiminden sonra 8 ilmek haroşa 2 ilmek düz farklı bir renk ile 3 ilmek haroşa 5 ilmek düz ,3 ilmek haroşa bu şekilde 2 sıra ördükten sonra diğer sırada iki tarafından birer ilmek al tekrar iki ilmeği 1 artır tersten ters örüp düz yüzünde iki ilmeği bir al tekrar artır 3 ilmek ör 2 ilmek bir al hem artırıp hem kesiyoruz böylece ilmek sayımız eşit kalıyor.Diğer sırada ortada kalan 3 ilmeği harpşa örüyoruz ve örneğimizi tatamlamış oluyoruz 4 sıra haroşa örüp kesiyoruz.

Kullanılan ip : ebruli ve turuncu bebe yünü

Şiş :2,5

Kol Kesimi:Kol kesimi ; Büyük iğneye kendi örgü ipinden takıp  iki ilmeğe geçiriyoruz.Tekrara başladığımız bir defa daha dolayıpşişten bırakıyoruz. İki ilmeği böylece  hepsini tamamlayıp  kolları kesmiş oluyoruz.

İlik Kesimi: 8 ilmek haroşadan iki ilmek örüp 2 ilmek topla 2 ilmek 1 topla ve 2 ilmeği tekrar ör.Böylece 6 haroşada kalıyor. o sırayı tekrar örüp tekrar oraya geldiğimizde kestiğimiz iki haroşanın ortasında  2 artırma yapıp tekrar 6 olan haroşanın sayısını 8 'e çıkarıyoruz,bu şekilde örmesi kolay yakadan başlamalı yeleğimizin düğme ilik deliği açılmış oluyor.

Bu örnek için 15 sırada bir ilik açılmıştır.

sonrada artırmadaki boş kalan kısmı iğne ile işliyoruz.

 

Kapat